Preskocit navigáciu

Nástup základného vojenského výcviku v Martine


Nástup základného vojenského výcviku v Martine
Brány Práporu výcviku sa po posledný krát v roku 2015 otvorili 12. októbra pre 194 čakateľov prípravnej štátnej služby, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik a kasárne 4. čs. brigády Martin sa im stanú na deväť týždňov domovom. Medzi čakateľmi je 21 žien.
Po úspešnom absolvovaní všetkých predpísaných prijímacích procedúr a vystrojení potrebným materiálom v Regionálnom stredisku naturálneho odievania Multifunkčnej zásobovacej základne Západ v Nemšovej, boli nováčikovia zaradení do výcvikových čiat, u ktorých okamžite začal výcvik.
Čakatelia absolvujú výcvik zameraný na zvládnutie základných vojenských zručností, ktoré budú preverené na posádkovom cvičisku Sučany počas výcviku v streleckej príprave, ale najmä pri záverečnom cvičení.
Po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku budú v decembri 2015, za prítomnosti rodinných príslušníkov a pozvaných hostí, slávnostne vyradení a nastúpia na prvé predurčené funkcie v kariére profesionálneho vojaka do svojich materských vojenských útvarov.

foto 1foto 1foto 1foto 1foto 2

Autor: rtn. Stanislav Héger , Foto: prvyc - Dátum: 13.10.2015
Čítanosť: 5170
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share